بنیان گذار

بنیان گذار
 
 
 
 
 
 
 
 
بنیان گذار مجتمع صنعتی پروتئینی شام شام 
مرحوم حاج صمد اوجی
 مجتمع صنعتی پروتئینی شام شام با بیش از 37 سال سابقه درخشان در تولید، محصولات گوشتی و پروتئینی در محیطی وسیع با بهره گیری از 1232 نفر پرسنل مجرب، در فضایی مناسب با مساحت 7 هکتار، در کیلومتر 60 جاده شیراز- سپیدان واقع گردیده است. شکل هندسی و مهندسی مجتمع به صورتی می باشد که امکان فضاسازی و توسعه در آن پیش بینی شده است.
 استفاده از ماده اولیه عالی و مرغوب همگام با بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته یا تکنولوژی نوین روز جهان این امکان را برای مجموعه، به گونه ای فراهم ساخته تا بتواند تنوع تولیدات خود را ارتقاء بخشد و در تولید انواع سوسیس، کالباس، همبرگر و کباب لقمه، ناگت، قطعه بندی و بسته بندی گوشت سفید و قرمز و غذاهای آماده طبخ و طبخ شده مجموعاً با ظرفیت تولید سالیانه 40.000 تن جزء تولیدکنندگان و توزیع کنندگان برتر کشور باشد.

 
 
 
 
 
 
 

 اهمیت دادن به بهداشت پرسنل و محیط کار و همچنین قرار گرفتن شرایط بهداشتی در چهارچوب قوانین وزارت بهداشت جزء اولویت های پرسنل مجتمع می باشد.
ایجاد کردن یک فضای تخصصی و توانمند توسط اعضاء مجتمع در میان کلیه واحدهای کارخانه سبب ایجاد بستری مناسب و قرار گرفتن مجتمع در مسیر دریافت استانداردهای داخلی و بین المللی گشته که هم این روند باعث اخذ گواهینامه های ISO22000.2005 (مدیریت ایمنی مواد غذایی) و ISO 9001:2000 (نظام ایمنی و مدیریت کیفیت) و HACCP(تضمین ایمنی و سلامت غذا از شرکت معتبر DAS انگلستان گردیده و همچنین، دریافت گواهینامه حلال و استاندارد ملی ایران، که خود نشان از هدف مجموعه در جهت بالا بردن سطح کمّی و کیفی مجتمع، مطابق با استانداردهای جهانی می باشد.

همچنین، پس از طی کردن کلیه مراحل استاندارد داخلی و بین المللی این مجتمع موفق به صادرات کلیه محصولات خود به کشورهای حوزه خلیج فارس، امارات متحده عربی ، بحرین، قطر، دبی، عراق و جنوب سعودی گردیده است.

این مجتمع، موفق به تأسیس دانشگاه علمی کاربردی، زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فن آوری، در سال 93 گردیده که این امر موجب ارتقاء سطح دانش علمی پرسنل و جذب نیروی متخصص شده است. همچنین، قدمی تأثیرگذار در زمینه علمی و پژوهش جامعه نیز می باشد.

لازم به ذکر است این مجموعه همچنین موفق به تأسیس 10 شرکت پخش و توزیع محصولات خود به طور مستقیم به سراسر ایران می باشد.