اصول و مبانی تغذیه در هلدینگ شام شام

یک تغذیه مناسب عبارت است از بهره گیری از مقدار معینی از مجموعه گروه های غذایی مختلف که ضمن تامین انرژی مورد نیاز بدن، قادر به تامین ریزمغذی ها و درشت مغذی ها نیز جهت فرآیندهای مرتبط سوخت و ساز، رشد، نمو، نگهداری، بازسازی و جایگزینی سلولها و بافت های فرسوده مختلف بدن نیز باشد.
منظور از ایجاد تعادل غذایی تلفیق غذاهای دریافتی روزانه به نوعی که تعادل 5 ماده مغذی با یکدیگر تامین و کم و کاستی در خصوص هیچ یک از مواد حیات بخش بوجود نیاید.
منظور از غذای متنوع یعنی استفاده بهینه از تمام گروه های غذایی در جیره روزانه
غذاها علاوه بر رفع گرسنگی ظاهری و ایجاد لذت و رضایت نیازهای متعدد بدن انسان را تامین نماید.
از آنجایی که حداقل یک سوم نیاز روزانه به پروتئین از طریق پروتئین جبرانی تامین می گردد. هلدینگ شام شام همواره تلاش نموده تا با بهره گیری از آخرین متد روز دنیا و استفاده از بهترین مواد گوشتی و به روزترین ابزار آزمایشگاهی، محصولاتی تولید و در اختیار مشتریان قرار دهد که به نوعی تامین کننده بخش عمده ای از پروتئین مورد نیاز بدن باشد.
در این زنجیره تامین کلیه نیازهای بدن انسان از جمله نیاز به آهن، نیاز به روی، نیاز به منیزیم و نیاز به ویتامین های محلول در آب و چربی به طور دقیق آنالیز گردیده و سعی شده است تا در محصولات تولیدی کارسازی گردد.
بعبارتی رسالت واقعی هلدینگ شام شام این که اهمیت احساسی که در مردم بوجود می آید به اندازه اهمیت محصولی است که تولید شود و هدف نهایی مجموعه همانا اهدای شادی و لذت توام با سلامتی به مشتریان است.
فرایند ارزش گذاری در هلدینگ شام شام
طبیعی است که سازمانها حسب راهبردهای خود روش های متنوعی را در خلق فرایند ارزش گذاری تدوین و در عملیاتی سازی آن به بهترین شکل ممکن اقدامات شایسته را مبذول می دارند. هلدینگ شام شام در راستای فرایند فوق همواره در تلاش بوده است تا نسبت به رقبای خود به ایجاد وجه تمایز اهتمام ورزد و به خلق ایده های نو بپردازد. روش های متنوعی که در خلق فرآیند ارزش گذاری در سازمانها به منصه ظهور می رسد می تواند در چارچوب های ذهنی و عینی مشاهده می شود. فرایند عینی ارزش گذاری فرایندی است که از طریق روش های آماری و اقتصاد سنجی به نتیجه می رسد و عمدتا به صورت سهام سرمایه، ترکیب ساختار سرمایه ای مانند (بدهی، اوراق عرضه) و ... مورد توجه عموم قرار می گیرد.
این در حالی است که فرایند ذهنی ارزش گذاری کاملا محصور در افکار می باشد و انسانها بر اساس شکل رابطه ای که میان نیازها، اهداف، ارزش ها و دانش آنان درباره محصول و خدمات که در ذهن شان ترسیم می کنند به پردازش اطلاعات مربوطه می پردازند و با ارزش گذاری محصول و یا خدمات مربوطه نسبت به خرید اقدام می نمایند.
هلدینگ شام شام افتخار دارد علاوه بر تلاش گسترده در ایجاد ارزش افزوده در رابطه با ارزش های ذاتی سازمان که همان روش ارزش گذاری عینی است، توجه فراوانی نیز به خلق ارزش های ذهنی در بین ذینفعان خود (سهامداران، کارکنان، مشتریان) بنماید.
چارچوب های ایجاد ارزش آفرینی در هلدینگ شام شام عبارتند از:
1. مدل های خلق ارزش برای مشتریان: شامل ارائه ارزش، شبکه ارزش و زنجیره ارزش
2. نحوه ارتباط با مشتریان: شامل ارتباط از طریق سایت، تدوین و ارائه فرم نظرسنجی از مشتریان، تدوین و ارائه فرم نظرسنجی از عموم مردم و تدوین و ارائه فرم نظرسنجی از فروشگاه ها و متخصصین خطوط تلفنی صدای مشتری مستقیم
3. قابلیت های مدیریتی: استفاده بهینه از توان فکری تمام همکاران و ایجاد گروه ها و تیم های مختلف کاری
4. نوآوری: سعی و تلاش در ابداع محصولات و خدمات جدید
5. کیفیت: شامل استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه
6. ارتباطات درون سازمانی پرسنل: شامل تشکیل گروه های رسمی و گروه های غیر رسمی دوستی موثر
7. ارزش ام تجاری که برگرفته از:
8. تکنولوژی شامل برخورداری از دستگاه های روز دنیا و آزمایشگاه کاملا مجهز و برخورداری از اخرین متد علمی دنیا در آنالیز مواد و نحوه بسته بندی
9. تعهد و مسئولیت اجتماعی: در نظر داشتن اصل سلامت جامعه با رعایت ایجاد تنوع در محصول تولیدی با آنالیز دقیق زنجیره تامین کلیه نیازهای بدن انسان،
10. شهرت و اعتبار
11. خدمات به مشتریان
12. انعطاف پذیری
هلدینگ شام شام تلاش دارد تا با هرچه بهتر عملیاتی نمودن راهبردهای 12 گانه فرایند ارزش گذاری بتواند درصد قابل توجهی از ارزش گذاری ذهنی متمایز و سهم قبلی (در راستای راحتی و سلامت) اجتماع را به خود اختصاص دهد.